DenizBank’tan Satılık İkinci El Araçlar

Deniz Bank Tarihi Hakkında Kısa Bilgi

Deniz Bank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresinden satın alınarak yolculuğuna başladı.

Deniz Bank Araç Satışı Sistemi Hakkında

Bu günlerde taşıt kredisi ile bankalardan araç alan çok insan var. Bu araçlar alınıyor fakat borcu ödenmezse neler oluyor? Öncelikle banka tarafından uyarılar alıyorsunuz daha sonra kredi çekerek satın almış olduğunuz aracınız banka tarafından sizin üzerinizden alınıyor ve banka bünyesine aktarılmış oluyor. Peki banka bu araçları ne yapıyor? Bankalar bu araçları İnternet sitelerinde piyasa fiyatından daha düşük fiyatlara teminat bedeli ve araç bedeli ile satışa çıkarıyor.

Araç İhalesine Nasıl Giriş Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Araç ihalesine katılmak için bankaya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile gitmelisiniz gerekli belgeler sadece kimlik kartıdır. Onunla birlikte başvurduğunuzda size bir şifre verilecektir. O şifre ile sisteme giriş yapabilir istediğiniz araç üzerinden %3 olan teminat bedelini yani kapora bedelini ödeyerek ihaleye katılım sağlayabilirsiniz. İhale sistemi belirli tarih içerisinde en yüksek fiyatı veren kişi aracı alır mantığıdır. Fakat iki kişide aynı rakamı verirse bu sefer araç kapora bedelini önce ödeyen kişiye gider. İhale hakkında deniz bankın yayınladığı şartnameyi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir