Ön Ödemeli Kart Papara Nedir?

Papara Tarihi

Papara, 2016 yılı Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan “Elektronik Para Kuruluşu” olarak faaliyet göstermek üzere aldığı izin ile aynı yılın Ağustos ayında faaliyetine başladı. Papara, MasterCard ve Bankalar arası Kart Merkezi üyesi olarak Türkiye’de ilk defa banka bağımsız MasterCard logolu bir ön ödemeli kart üretti ve sizlerin kullanımına sundu.

Papara Nedir?

Papara, 2016 yılında piyasaya sürülmüş olan ön ödemeli bir cüzdan kartıdır. Sizi yanınızda nakit para taşımaktan kurtarır. Ayrıca gizli ücretleri de bulunmuyor. Papara’da hesap açmak, para göndermek, para yüklemek ücretsiz. Papara’ya kayıt olmak için herhangi bir bankaya gitmenize veya belge imzalamanız gerekmiyor. İnternet sitesi üzerinden elektronik posta ve telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz ayrıca facebook ile kayıt seçeneği de mevcut. Papara karta sahip olmak için yaş sınırı 18 değil 13’tür. Velinizin imzası gerekmez. Papara hesabınıza 15 bankadan havale ile veyahut 40 bine yakın ATM üzerinden para yükleyebilir dilediğiniz gibi İnternet alışverişleriniz veya market, mağaza gibi yerlerde de papara kartınızı kullanabilirsiniz. Papara kart anonim ve kişiselleştirilmiş kart olarak ikiye ayrılmaktadır. Anonim kartı N11, Hepsiburada veya GittiGidiyor tarzı çevrim içi alışveriş sitelerinden ortalama olarak 5,00 ₺ ödeyerek anonim karta sahip olabilirsiniz. Anonim kartta ne yazık ki para çekme ve temassız ödeme özelliği bulunmuyor. Kişiselleştirilmiş kart ise herhangi bir mağazadan veya alışveriş sitelerinden değil Paparanın kendi resmi İnternet sitesinden başvurularak alınıyor. Başvuru yaptığınızda belirli zaman içerisinde telefon numaranız üzerinden aranıyor ve kart başvurusu yaptığınıza dair teyit ediliyor. Bu teyit kısmı bittikten sonra kartınız hazırlanıyor ve kayıt olurken bildirmiş olduğunuz adresinize 1-2 gün arasında kişiselleştirilmiş kart olarak geliyor. Kişiselleştirilmiş kart üzerinde kendi isminiz ve soyadınız yazarken çip ve temassız kart özelliği de yanında geliyor. Papara rakiplerine göre en hızlı ve en uygun ön ödemeli karttır.

TS Papara Kart Nedir?

Anonim ve Kişiselleştirilmiş Papara Kartın yanı sıra Paparanın sunmuş olduğu TS Papara kart yani Trabzon Sporlular içinde bir kart çıkarttığı biliniyor. Bu kart birçok kampanya özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu kartın üzerinde de bir çip veya temassız ödeme, para çekme gibi özellikler bulunmuyor fakat TS Papara kartında avantajları mevcuttur. Bu kart için başvuru yapmanıza gerek kalmadan çevrim içi alışveriş sitelerinden 10,00 ₺ gibi ortalama civarlarda bir fiyata satın alabilir dilediğiniz gibi Papara uygulamasından aktifleştirerek kullanabilirsiniz.

Papara Kart Mobil Uygulaması ve Başvuru Adresleri

Papara Kart mobil uygulamasını mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilir bakiyenizi görüntüleyebilir dilediğiniz gibi para gönderebilir havale ile de para yatırabilirsiniz.

Cihazınız Android işletim sistemi tabanlı ise; buraya tıklayarak mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

Cihazınız iOS işletim sistemi tabanlı ise; buraya tıklayarak mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

Buraya tıklayarak’ta Papara İnternet sitesine ulaşabilir bir hesap açarak sizde Papara üyesi olabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir