TEB İkinci El Satılık Araçlar

TEB Hakkında Kısa Bilgi

Türkiye’nin en köklü finans kurumlarından Türk Ekonomi Bankası (TEB), bankacılık faaliyetlerine 1927 yılında başlamıştır.

Günümüzde bankaların kredileri ile araç satın alan birçok kişi var bu araçlar sıfır ve ikinci el satış olarak değişiyor. Bankalar kredi verdiği aracın kredisi ödenmediğinde bu araca el koyuyor ve bu aracı kendi bünyesine alarak teklif veya ihale yolu satışa çıkararak değerinden düşüğe satmaktadır. Peki bu bankadan ihale yada teklif yolu ile satışa çıkarılan araçları herkes alabilir mi veya nasıl alınır onun hakkında konuşalım.

Herhangi bir araca teklifte bulunabilmek için TEB Bankasına başvurmalı aracın bedelinin %20’si kadar teminatın yatırılması ve TEB Banka şubesinde doldurulacak olan Araç Satış Şartnamesinin her sayfasına imza atılmalıdır. Banka şubesi tarafından doldurduğunuz form onaylandığında elektronik posta adresinize veya telefonunuza giriş şifresi gelecektir ve bu şifre ile sisteme giriş yapıp herhangi bir araca teklif verebilirsiniz.

Herhangi bir araca teklif verdiğiniz anda o araç için banka tarafından ihale süreci başlamış olacaktır, ihaleye son dakikalarda eklenen tekliflerden sonra teklif süresi 30 dakika uzatılacak ve en yüksek teklif verene kadar ihale devam edecektir. Banka deposunda bulunan bu araçlar bankaya giderek belirlenen muhammen bedelinin yüzde yirmisini yatırarak teminat yapılması gerekmektedir. Eğer ihaleyi kaybederseniz endişe duymanıza gerek yok banka tarafından bu ücret size geri iade edilmektedir.

İhaleye Girmek İçin Gerekli Belgeler

İhaleye girmek için; Nüfus Cüzdanınız yeterli olacaktır. Tüzel olarak araç satın alacaksanız “Ticaret Sicil Tasdikname ve Şirket Yetkilisi olduğunu onaylayan belge ve noter tarafından resmi olarak imzalı sirküleri” ihaleye girmek için gereklidir.

Sizde ikinci el araç almak için ihaleye katılmak ve teklif vermek istiyorsanız TEB İnternet sitesine giderek ulaşabilir veya araçların fiyatlarını ve araçlar hakkında bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir