Yapı Krediden Satılık İkinci El Araçlar

Yapı Kredi Hakkında Kısa Bilgi

1944 yılında, Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla toplam 373,4 milyar TL konsolide aktif hacmi ile Türkiye’nin en büyük üçüncü özel bankasıdır. Banka, ‘‘Hizmette Sınır Yoktur’’ anlayışı, müşteri odaklılığı, yenilikçiliği ön planda tutan yaklaşımı, işine bağlı çalışanları ve finans sektörünün gelişimine olan katkısı ile Türkiye’nin en değerli 10 markasından biridir.

Yapı Krediden Satılık İkinci El İcralık Araçlar

Günümüzde birçok insan araba almak için bankalara başvuruyor ve taşıt kredisi adı altında bir miktar kredi çekerek aracını banka üzerinden satın alıyor. Bu krediler sayesinde araçlar alınıyor fakat bu kredi borcu ödenmediği takdirde ne oluyor? Taşıt Kredisi borcu ödenmediği takdirde banka krediyi çekmiş kişiden satın aldığı aracı üzerinden alıyor ve bu araç bankanın çatısı altına giriyor. Artık o kişinin ne aracı var nede bankaya borcu. Fakat banka aldığı bu araçları ne yapıyor?

Bankalar, Kredi Borcu ödenmeyen ve haciz ettikleri bu araçlar kendi çatıları altında ikinci el hacizli açık ihaleli bir şekilde vatandaşlara satıyor. Bu araçlar satın almak için hangi belgeler gerekir? Kimler bu ihalelere katılabilir?

Bu araçlara sahip olmak için yani ihaleye katılmak için yapı kredi şubesine gitmeli ve ihale aracına başvurmak için bir şifre almalısınız. Size orada verilen tüm kağıtlara imza atmalı ve Yapı Kredi şartnamesini onaylamalısınız. Tüm işlemler bittiğinde şube tarafından size bir şifre gönderilecek ve o şifre ile buraya tıklayarak yapı kredi hacizli araçların bulunduğu sisteme girebilecek ve ihaleye katılabileceksiniz.

İhaleye katılmak için gerekli belgeler ve Muhammen Bedeli

İhaleye katılmak için Yapı Kredi banka şubesinden başvurmuş olduğunuz şifreniz ile buraya tıklayarak bu site üzerinden giriş yapınız. Daha sonra Taşıt bölümüne girerek istediğiniz aracı belirleyin ve çevrim içi olarak ihaleye katılın. Başvuru esnasında ise gereken tek belge T.C. Kimlik belgeniz. İhaleye katıldınız aracın 30 Bin Türk lirası bedeli var fakat ihaleyi kazanırsanız 30 Bin Türk lirası ödemiyorsunuz, işin içerisinde birde muhammen bedeli bulunuyor. Bu bedel Yapı Kredi’de %10 oranındadır. Eğer 30.000 TL’lik bir araç alır iseniz ödeyeceğiniz son gerçek fiyat 40.000 TL olur. Yani %10 muhammen bedeli ödemiş oluyorsunuz. Sizde buraya tıklayarak araçlara göz atabilir ihaleye katılabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir